Peelingi z naturalnych składników prosto z kuchni, czyli pomysły na świąteczne prezenty

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… Przepis na świąteczne muffiny oraz super KONKURS!
17 grudnia 2014
świąteczne dekoracje i jedzenie
Świąteczne last minute, czyli co jeszcze możesz przygotować 2 dni przed Świętami?
22 grudnia 2014

Peelingi z naturalnych składników prosto z kuchni, czyli pomysły na świąteczne prezenty

przetwory świąteczne

Jakie prezenty są najlepsze? Oczywiście te wykonane własnoręcznie! Z racji tematyki bloga dziś piszemy o prezentach, które można wykonać z produktów spożywczych, ale nie będzie to nic do jedzenia 😉 Mowa o peelingach – kawowym i cukrowym. Są bardzo łatwe w przygotowaniu, tanie i po prostu lepsze od swoich sklepowych odpowiedników, bo wykonane tylko z naturalnych składników.

Zacznijmy od peelingu kawowego. Aby wykonać ten peeling potrzebujemy mielonej kawy. Jeśli mamy ekspres świetnie nadaje się do tego zużyta kawa wyjęta prosto z kolby. Jeśli nie mamy ekspresu może to być po prostu zwykła naturalna kawa mielona. Poniżej na zdjęciu przedstawione są 2 grubości mielenia. Po lewej stronie kawa cienko zmielona do ekspresu, a po lewej grubo zmielona do Chemexa. Świetnie działa na skórę mieszanka tych dwóch grubości 🙂

Aby peelingu nie było trzeba przygotowywać za każdym razem i żeby był trwały należy połączyć kawę z żelem do mycia ciała. Najlepiej, aby taki żel był jak najbardziej naturalny i nie zawierał SLSów wysuszających naszą skórę. Żelu należy użyć tyle, aby peeling był lekko plynny, bo i tak zgęstnieje po kilku dniach.

Dla urozmaicenia można wymieszać peeling z innymi dodatkami np. wiórkami kokosowymi. Na zdjęciu peeling jest słabo wymieszany, aby były widoczne wiórki kokosowe, ale trzeba jednak dobrze połączyć składniki, aby się nie zepsuł.

Peeling kawowy świetnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka i sprawia, że skóra staje się miękka. I jeszcze jedno – ciało przez długi czas cudownie pachnie kawą, łazienka zresztą też 🙂

Kolejny peeling to peeling cukrowy jako jedyne zastosowanie cukru w domu 🙂 Pamiętajmy cukier służy do użytku zewnętrznego, a nie wewnętrznego 😉 Około ½ szklanki cukru (może być zarówno biały jaki brązowy) łączymy z 4 łyżkami oliwy z oliwek i mieszamy całość. Ten peeling poprzez dodatek cukru złuszcza zewnętrzną warstwę naskórka, z kolei oliwa z oliwek nawilża i natłuszcza ciało. Spłukanie wodą po wykonaniu takiego peelingu może okazać się niewystarczające i może być konieczne późniejsze umycie się jeszcze żelem pod prysznic.

Przygotowane peelingi wystarczy przełożyć do słoiczków i świątecznie ozdobić. Teraz możemy obdarowywać swoich bliskich naturalnymi kosmetykami!

DSCF1999

Oceń ten artykuł
Daria Nikołajuk
Daria Nikołajuk
Dopiero zaczyna się nasza przygoda z Kreatornią Zmian, a już zakochałam się w tym miejscu. Z całego serca wierzę, że wytrwam w swoich postanowieniach i będę stawała się coraz lepszym człowiekiem. Dla siebie i dla innych.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… Przepis na świąteczne muffiny oraz super KONKURS!

Święta coraz bliżej, a przygotowania stają się coraz bardziej gorączkowe. Już macie zaplanowane świąteczne wypieki? Proponuję, zamiast tradycyjnego makowca czy piernika, przygotowanie muffinów w wersji świątecznej […]

Zamknij